Murat Ozturk2019
Murat Ozturk2019

Hayatın soyadı derim pek çok yazımda futbol için, yaşamın içinden pek çok konuyu yaşarsınız yeşil zemin üzerinde, tamamı hayatın kesitleri içindedir.

Uzun uzun düşündüm nasıl bir yazı yazmalıyım diye malum ilk yarı bitti değerlendirme beklenir. Kamp programları ve transfer haberleri derken bunu yeterince büyük yayın kurumları ekranlara taşıyor.

Bu konular ile sıkmak yerine gereken birlikteliği kaleme almak istedim. Fikirler değişiktir ama camiamızın birlikte hareket etmeye her zamankinden fazla ihtiyacı var.

Futbol camiasının tamamı mali zorluklar ile mücadele veriyor. Bunun en derini yaşayan görünüm olarak kulübümüz kurulduğumuz günden bu yana pek çok mücadele verildi yeşil zemin haricinde vede verilmeye devam edilecek.

                   BU GÜNÜ GÖRMEK İÇİN DÜNÜ ANLAMAK LAZIM!!!

Fenerbahçe Spor Kulübünü ayakta tutan en önemli unsur, geçmişteki fedakarlıklar ve mücadele azmidir. Bunu tekrar yapabilmek için en önemli şifre; birlikteliktir. Sadece başlama vuruşunda kol kola vermek değil, yürekleri bir tutmak tribünde, sokakta, sosyal medyada yani SARI- LACİVERT olunan tüm ortamlarda; tarihine yakışır şekilde hep destek tam destek!!!

3temmuz

Kulübümüzün sosyal medya organlarında ve çeşitli yerlerde tarihçemizi bir kaç kez okumuşsunuzdur. Gözünüzden yaş geldiği tahmin ediyorum, daha ilk kurulma aşamasında yaşanan sert ve çetin mücadeleler yakın geçmişimize damga vuran sözde şike davası bir spor kulübünden daha değerli olduğumuzu tüm ülkemize bir ders gibi gösterir.

Günümüzdeki zorlukları yenmek için yönetim kurulumuz, geçmişten büyük ilham almalıdır. Kuruluş dönemimiz ve paralelinde vatanımız üzerinde yaşananlar düşünülürse o günkü daha büyük yoksulluklar ve zorluklar birliktelik azmiyle yenildiğini ve bu büyük çınarın kökleri hızla büyüdüğünü göreceklerdir.

Sorumluluğu geçmişe atmak, sadece insanları fikir olarak bölüyor. Bu bölünmüşlük daha sonrası bir birliktelik değil, daha büyük ayrımlara neden oluyor. Ana amaç sportif başarı olsa bile burası büyük bir aile… Kökleri asırlara dayanan. Burayı birliktelik içinde tutmak iş dünyasında ne kadar büyük isimlere sahip olursanız olun başarının en önemli şifresi -> insanların gerçekleri görme penceresi; beklentilere giren topluluklar tehlike yaratır.

Bu beklentiler şu dönem yaşadığımız sıkıntıların şifresi ve biz tribünde olanların sorumluluğudur. Pek çok kişi bu satırdan sonra ne istediler yapmadık diyecek bu fikir içinde olan tüm dostlara saygılıyım.

Sevgiyi çok abartılı yaşadık, bir oyuncu geldiğinde, kızan pek çok kişi olacak kongre sonrasında ve geçmişteki pek çok satırlara sığmayacak konuda kelimeler konuşulurken asıl olan FENERBAHÇE dedik.
Ama icraat  kısmında kişilere fazlası ile önem verdik, aslında bir bütün olmayı bir spor kulübünden daha fazlasını olduğumuzu tüm spor paydaşlarına 3 Temmuz sürecinde dik durarak öğrettik!!!

Sadece maddi değil, manevi zorluklar yaşadığımız fikirlerin aşırı çatışmasından ötürü hiç birimizin gözünden kaçmıyordur. Bu aşırı sevgi anlamına geliyor, işte burada dengeyi geçmişten ders alarak mevcut yönetim kurullarının kurması gerekiyor.

Bu gelecek zamanlar içinde geçerli ve doğru olan kısım çok çetin bir ikici yarı bizleri bekliyor. Çıkar yolumuz şampiyonluk ama aksi bir durumdan birlik olursak güçlü çıkarız!!!

Sahada oynan oyun ve profesyonel ekibin performansı eleştirilecektir, yönetim kurulu ve diğer çalışanlarda buna dahil ama bu çınara zarar vermemenin yolu sahada ter döken adamlara tribünün bir olduğu göstermek.

Unutmayalım en önemli rakiplerimiz bizim gibi sadece süper lig mücadelesi verecekler, hatalı paslar ve görmek istemediğimiz oyunlar izlesek dahi saha sonuçları kadar birbirimize göstereceğimiz saygı, geleceğimiz anlamına geliyor.
İsimlerin tamamı zamanı geldiğinde yanlışı ya da doğrusu ile kendi yolunu tutuyor, hayranları olsak bile var olma nedenleri olan camiamıza geleceği için sağlam adımlar attırmak sadece bizlere bağlı bizlerde geçmişi düşünmeliyiz.

Enrvilwxsaatyfp

Lefter Kücükandonyadis ve diğer büyüklerimiz nasıl gerçek efsane olmuş zaman ayırıp okumalıyız. Bu şekilde gerçek gücün birlik olduğunu ve zorlukların hep birlikte atlatılacağını çok net göreceğiz.

Futbol şansının hep yanımızda olduğu güzel bir ikinci yarı diliyorum. Yolun sonu kaptanın ellerinde yükselen iki kupa olsun!!!!