Umut Nayir: Şampiyonluğun Habercisidir Derler
Umut Nayir: Şampiyonluğun Habercisidir Derler

Umut Nayir, Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Golleri attığım için kendi adıma çok mutluyum. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra izleyenler belki maçın daha rahat geçeceğini düşünmüş olabilir ama Kasımpaşa oyunu sıkıştırdı. Oyun anlamında hayal kırıklığıydı. Böyle son dakika goller büyük takımlar için şampiyonluğun habercisidir derler. İnşallah sezon sonunda şampiyon olduğumuzda bu golü daha mutlu bir şekilde hatırlayacağız.” ifadelerini kullandı. 

Beşiktaş‘ın deneyimli golcüsü Burak Yılmaz’dan çok şey öğrendiğini aktaran Umut, “Burak Ağabey Türk futbol tarihinin en büyük üç santrforundan biri. Ondan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Böyle camialarda şans bulunca değerlendirmeniz lazım. Ben de katkı vermek için buradayım.” şeklinde konuştu.

Takımdaki her oyuncunun iyi çalıştığını kaydeden Umut Nayir, “28 kişilik bir takımız. Kim ne kadar süre alırsa alsın elinden geleni vermeye çalışıyor. Ben de santrfor olarak goller bulmaya çalışıyorum. Soyunma odasında herkes mutluydu. Böyle son dakika goller takım ruhu ve şampiyonluk için değerli. Bir seri galibiyetimiz vardı. Bunu devam ettirmek ve devreyi lider bitirmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu. 

Umut, Beşiktaş’ın son haftalarda artan performansı hakkında ise, “Çok zor bir süreç vardı. Hoca, yönetim değişti. Uyum sağlaması biraz zor oldu. Galibiyetlerin gelmesiyle, öz güvenin artması, sistemin de oturmasıyla sonuçlar geldi. Abdullah hocamızın dediklerini daha iyi anlamaya başladık. Üstüne koyacaklarımız var ama gidişatımız doğru.” yorumunu yaptı.

قالب وردپرس