Türkiye İzlanda Milli Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda?
Türkiye İzlanda Milli Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda?

Türkiye İzlanda maçı EURO 2020 Elemeleri H Grubu içerisinde üst tura yükselecek takımları büyük oranda belirleyecek. Millilerimiz müsabakadan galip gelmesi halinde İzlanda ile arasındaki puan farkını 7’ye çıkarak. Olası İzlanda mağlubiyeti durumunda ise A Milli Takım ile İzlanda arasındaki puan farkı 1’e inecek.

TÜRKİYE İZLANDA REKABETİ NE DURUMDA?

Şimdiye kadar İzlanda ile 12 kez karşı karşıya gelen millilerimiz 2 karşılaşmadan galibiyetle ayrılırken 2 müsabaka ise beraberlikle tamamlandı. Rekabette üstün taraf olan İzlanda ise millilerimiz karşısında 8 kez galip geldi.

TÜRKİYE İZLANDA MİLLİ MAÇI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

İki ekibin karşı karşıya gelecekleri milli müsabaka 14 Kasım 2019 Perşembe günü oynanacak. Türk Telekom Arena’daki mücadele saat 20.00’de başlayacak ve TRT1 ekranlarından canlı olarak izlenebilecek.

H GRUBU PUAN DURUMU

Grupta oynadığı 8 maçtan 6’sını kazanan A Milli Takım sadece 1 kez mağlup olmuş ve topladığı 19 puanla grubun ilk sırasına yerleşmişti. Millilerimizde aynı puana sahip olan Fransa ise ikili averajla millilerimizin gerisinde yer alıyor. 15 puanla sahip olan İzlanda grubun üçüncü sırasında bulunurken bu müsabaka da onlar için oldukça kritik. Grubun dördüncü sırasında bulunan Arnavutluk 12, 5. sırasında bulunan Andorra 3, son sırada yer alan Moldova ise 3 puana sahip.

قالب وردپرس