by Eurohoops Team / info@eurohoops.net

NBA’de bomba bir takas daha gerçekleşti ve Houston Rockets ile Oklahoma City Thunder, Russell Westbrook ve Chris Paul’un yanı sıra birtakım draft haklarının takası konusunda anlaşmaya vardı.

Ancak bu takasın sayfası burada kapanmıyor.

Her iki takım için de başlayacak bu yepyeni dönemde Houston Rockets, James Harden – Westbrook ikilisi ile şampiyonluk yolunda koşmaya çalışacak ancak Thunder için o yol en azından şimdilik epey uzak.

Paul George, Jerami Grant ve son olarak da organizasyonun uzun süredir yüzü hâlindeki Westbrook ile yollarını ayırarak takas hakları elde eden Thunder, dev bir yeniden yapılanmaya gitti.

Chris Paul gibi tecrübeli ve etkili bir oyuncunun o takımda kalması, iki taraf için de çok tercih edilir bir durum değil.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Thunder genel menajeri Sam Presti, hâli hazırda Paul’un menajerleri Leon Rose ve Steven Heumann ile birlikte yıldız oyuncuya yeni bir takım bulmak için çalışıyor. İddiaya göre Miami Heat, görüşmelerde adı geçen öncelikli takımlardan biri ancak değerlendirilen başka olasılıklar da yok değil.

Öte yandan Houston, takasın gerçekleşmesi öncesi Chris Paul’un isteyeceği bir takım bulmayı umut ediyordu ancak neticede zaman darlığı gibi durumlar nedeniyle artık o takası OKC’nin gerçekleştirmesi gerekiyor.

Presti, önceki sezon Carmelo Anthony’nin benzer bir durumu için yine Rose ile birlikte çalışmıştı.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

Bu Haber Alıntıdır. Kaynak

قالب وردپرس