Süper ligin 14. haftasında evimizde başkent temsilcisi Gençlerbirliği’ni misafir ettik.Sahadan 5-2 galip ayrıldık. İlk 45 dakika oynadığımız oyun olumluydu.

İlk golü yiyerek oyuna başlamamız tribünlerde tedirginlik yarattı. Önde baskıyı çok doğru yapan takımımız isteği sonucu rahat aldı.
Yediğimiz golde savunmamız birlikte bir görüntü çizmedi,oynayacağımız önemli maçlar öncesi daha çok çalışılmalı;  son vuruşlar açısından ise çok doğru bir görüntü çizildi.

Evimizde üçüncü beş gollü galibiyetimiz, hepimizi şüphesiz çok mutlu etmiştir. Çok önemli bir dönemeç için oynanan oyun yeterlimi sorusuna cevap vermek kolay değil.
Takım dün gece birlikte hareket etmeye çalıştı ancak bazı kırılma noktalarında bireysel oyunlar takımı taşıyan yön olarak gözden kaçmadı.

Rakibi geriye itmeleri belkide yediğimiz golün isyanı, bir önemli düşüncem maçın hakemi pek çok kişi iyi yönetimden bahsediyor.
Ben kendi adıma buna katılmıyorum hani hakemi’de yeneceksin büyük takımsın sözü var ya işte onun tam sözlükteki karşılığını yaşattı bizlere dün ikinci golde GUSTAVO !!!

Bu gol hem sahada arkadaşlarına öz güven verdi hemde oyunun kontrolünü kaybetmek üzere olan hakemi kendine getirdi. Bu dönem içinde bir kaç ikili mücadelede verdiği kararlarda skora etki edecek kadar olmasa’da kanımca hatalıydı.

Bu maç özellinde top kontrolü ve fizik mücadelesi başarısı göz ardı edilmemeli, nasıl yeri geldiğinde teknik ekibi eleştiriyorsak, bu maç özellinde bu başarılarını taktir etmek ve haklarını teslim etmek gerekli.

Ancak maçın ikici yarısı için kendilerine sitemim olacak daha iyi ola bilirdik. Ligimizin kalitesi çok üst düzey değil kabul ediyorum. Ancak temaslı oyun bu ligin kaçınılmazı hücumu düşünürken; GUSTAVO savunmaya çekilerek rakibe orta saha üstünlüğü teslim edildi.
Yine oyuna bir savunmacı alınarak doğru hamle yapıla bilir bu hamle OZAN -FERDİ değişikliği ile süslene bilirdi.

Keyifli bir maçı geride bıraktık çok önemli bir üç maçlık seri ile ligin ilk perdesini kapatacağız. Bu hikayede 7 ile 9 puan aralığında kalmamız gerekiyor, tribündeki inanç ve destek bunun aynası çok zor bir mevsimde iyi bir uyum yakalamış bir ekip ile karşılaşacağız.
Kaptanın maç sonrası söylediği gibi belli tecrübelere sahip olan kaliteli bir kadromuz olsa’da bu isimler birlikte oynamaya bu sezon başladı. Hocamızı verdiği sözlerden dolayı çok eleştiririm ama içimden gelen ses kışın sonunun bahar olduğu!!!

Hepinize mutlu keyifli bir hafta sonu dileyerek yazımı bitiriyorum. Daima sevgi ile kalın ve gülümseyin hayatın zorluklarına; FENERBAHÇE İLE YAŞAMAK VE FENERBAHÇELİ OLMAK NE GÜZEL BİR ŞEY!!!!