Murat Ozturk2019
Murat Ozturk2019

Hayat çok değerlidir, güzel bir yaşantınız olmadığı sürece hiç bir sosyal etkinlik, bir gülümseme yada rahatlama nedeni olamaz.

Görevlerimiz icabı tutuğumuz takımlar için yayınlar yapma şansımız oluyor. Konu ile ilgili fikirlerimizi gerek yazarak, gerek kanalımızdan dile getirmeye çalışıyoruz.
Ancak tamamı için sağlık olmak zorunda, tüm dünyayı saran korkunç bir virüs ile mücadele ülkemizde’de son hızı ile devam ediyor.

Bu önemli süreci başarı ile yöneten; Sağlık bakanlığımıza ve sağlık personeline tüm ekibimiz ve kendi adıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum…

Böylesi önemli süreçlerden önemli birliktelikler ile çıkılır, spor camiaları kadar her birimizi çok önemli mali zorluklar bekliyor.
İş yerleri alınan karalar nedeni ile çalışmalarına geçici süre ara vermek durumunda kaldı.

Güçlüklerden güçlü çıkmak için bu kez kişisel görevlerimiz var. En önemlisi kişisel bakım virüsü yendikten sonrada, devam eden süreçte’de buna çok dikkat etmeliyiz.
Sosyal medyada dolaşan hiç bir ilaç ismine deliler gibi saldırmamalı, mutlaka sağlık kuruluşları ve görevlileri tarafından önerilen dozda ilaç almalıyız.

Bu kötü zamanları kendi reklamına ve kazancına çevirmek isteyen kesimler kadar, tehlikeli yan etkiler oluşturur. Bilinçsiz alınan her bir ilaç bunu unutmayın, gerçekten bir şeyler yapmak isteyen sağlık personeli gece gündüz görevinin başında mücadelesini veriyor.

Televizyon ekranında sadece sayın bakanımızın sözlerini dikkate almamız çok önemli ve değerli, boş zamanı olan bilinçli sağlık çalışanları ekran başlarında değil görevinin başında büyük bir öz veri veriyor.

Bu korkunç virüs hayatın tüm noktalarını etkilediği, gibi sporu büyük ölçüde etkileyecek, yazı başladığım gibi önce hayatımız ve sağlığımız önemli olan, tutuğumuz takım, dinlediğimiz müzik, gittiğimiz sinema veya restaurant ancak bizler sağlıklı ve güçlü olur isek anlam kazanır.

Bunun için ihtiyaçlarınız dışında sürekli dışarı çıkmayın, gelenek ve göreneklerimize geçici olarak ara verin.
Bağışıklık sisteminizi güçlü tutan ilaçları, hekim ve eczane önerileri dahilinde kullanın, biz çok güçlü bir Milletiz bunu tüm dünyaya kurtuluş savaşından başlayarak öğrettik, bu zorlu süreci gerek manevi gerek mali olarak yine birlikte yeneceğiz.

           Sağlık bakanlığı son düdüğü çalana kadar, sağlığınız için lütfen;                                                                                 EVDE KALIN!!!