By Eurohoops team/ info@eurohoops.net

2019 FIBA Dünya Şampiyonası kura çekimine günler kala bir dönem ülkemizde Fenerbahçe forması da giyen Sırp yıldızlar Nemanja Bjelica ile Bogdan Bogdanovic, Voice of America’dan Braca Djordjevic’e açıklamalarda bulundular.

Basketball Sphere‘in haberine göre sezon öncesinde Sacramento Kings ile anlaşma sürecini anlatan Bjelica, “Bence yeni bir fırsatı hak etmiştim. Bizden birileri olunca çok daha kolay. Sezon başında Vlade Divac ile Peja Stojakovic, takıma neler katabileceğimi gördüler ve ben de çok çabuk uyum sağladım, o sebeple burayı çok sevdim. Oynamayınca gerilmiyorum, stres olmuyorum ya da ‘Topla daha fazla oynamalıyım’ diye düşünmüyorum. NBA’de ilk kez mutluyum ve Sacramento’nun parçası olduğum için çok memnunum,” dedi.

NBA’deki takımlarının playoff şansıyla ilgili de konuşan yıldız oyuncu, “Bu ay mücadele edeceğiz ve Clippers ya da San Antonio’dan birinin hata yapmasını bekleyeceğiz. Sezon başında bizden 20 galibiyetten fazlasını bekleyen biri var mıydı bilmiyorum. O tahminleri aştık ama sezon sonuna hala zaman var. Çok şey değişebilir. Sekizinci sıra için mücadele ediyoruz ancak bu takımın elindeki yeteneklerle gerçekten parlak bir geleceği var ve ben de dediğim gibi bu takımın parçası olmaktan memnunum. Burada bırakmak istiyorum. Gerçekten, sonunda takımımı, bana inanan insanları ve organizasyonu buldum. İyi hissediyorum. Çok iyi genç oyuncularımız var ve 2-3 yıl içinde bu takım Batı’da gerçekten ciddi bir sorun olacak,” şeklinde konuştu.

Bogdanovic de takım arkadaşına katıldığını şu ifadelerle belirtti:

“İyi bir sezon oluyor ama sportif açıdan tamamen tatmin olamayız. Egosu olan insanlarız ve daha fazla başarı istiyoruz sürekli. O sebeple tabii ki tam anlamıyla tatmin olmadık. Ancak sezon bittiğinde, sonuçlara bakıp geçen sezonla karşılaştırdığımızda bence hepimiz küçük bir adım atmış olacağız. Bu takımın geleceği var, bunu kanıtladık. Artık daha büyük bir sıçramayı nasıl yapacağımızı görmek lazım. Artık playoff biraz uzak olsa da hala umudumuz var. En son umutlar ölür, sonuna kadar savaşacağız.”

Takımdaki durumuyla ilgili de konuşan Bogdanovic, “Şu an takımdaki en iyi oyunculardan biri değilim ama bu takımdaki değişiklikler ile ilgili. Başta sakatlıklar gibi rotasyondaki değişiklikler de beni etkiledi. Hep daha çok kazanmayı istiyorum, istatistikler umurumda olmadı. Bu sebeple mutluyum ama hep daha iyi olabilirim,” dedi.

Sırbistan Milli Takımı’nın FIBA Dünya Şampiyonası’ndaki şansına da değinen ikiliden Bjelica “ABD sonrası en iyi kadronun bizde olduğunu gururla söyleyebilirim. Harika bir takımımız var ve bence bu jenerasyon gelecek turnuvalarda bir altın madalyayı hak ediyor,” dedi.

Bogdanovic ise Dünya Şampiyonası’na hala vakit olduğunu söyledi ancak yine de sözlerini şöyle tamamladı:

“Umarım önceki yıllarda ulaştığımız seviyede kalırız. Şansımız olursa neden altın madalyayı kazanmaya çalışmayalım? Unutulmayacak bir başarı olur. Gümüş madalya bizi tatmin etmez.”

Fotoğraf: Getty Images

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

Bu Haber Alıntıdır. Kaynak

قالب وردپرس