Nando De Colo, 3. Maçında Fenerbahçe Tarihine Geçti!
Nando De Colo, 3. Maçında Fenerbahçe Tarihine Geçti!


by Utkan Şahin / info@eurohoops.net

 

Nando De Colo, Ülker Arena’da herkesi büyüledi.

Taraftarının önünde ilk maçına çıkan Fransız yıldız, Fenerbahçe‘nin 88-80 ile kazandığı maçta ortalığı kasıp kavurdu. 30 dakikada 39 sayı ve 44 verimlilik puanıyla oynayan yıldız isim, EuroLeague’deki henüz 3. maçında tarihe geçti.

Daha önce Fenerbahçe tarihindeki en iyi bireysel performansı sergileyen oyuncu 2008’daki 41 verimlilik puanıyla Oğuz Savaş’tı. De Colo ise bu akşam gösterdiği performansla 11 yıl sonra bu rekoru kırmayı başardı.

İşte Fenerbahçe tarihindeki en iyi 10 bireysel performans:

10- Willie Solomon – 34 Verimlilik Puanı

Fenerbahçe, 2007-2008 sezonunda tarihinde ilk kez EuroLeague’de playofflara kalırken o takımın yıldızı Willie Solomon’du.

Taraftarın, “Kral” lakabını taktığı Amerikalı guard, tüm sezon boyunca Fenerbahçe’yi taşırken en kritik maçta da sorumluluğu üzerine aldı.

Top-16’nın son maçında yıldızlarla dolu kadrosuyla Tau Ceramica’yı konuk eden Fenerbahçe, gruptan çıkmak için kazanması gereken maçı 75-59 kazanarak playoff bileti kaptı.

Sezonun olduğu gibi o maçın da yıldızı olan Solomon, 28 sayı, 4 asist, 4 ribaund ve 4 top çalmayla harika bir maç çıkartırken İspanyol ekibin potasına tam beş üçlük gönderdi ve tarihi bir maç çıkardı.

Bu Haber Alıntıdır. Kaynak

قالب وردپرس