Bu akşam guruptaki en kritik maçlardan birinde Fransa’ya karşı deplasmanda mücadele ettik.Bu maç Fransa içinde çok önemliydi,çünkü ilk maçta bize 2-0 yenilmişlerdi ve aynı puanda bitirmeleri halinde bizim altımızda olacaklardı.

Ben şahsen maçtan önce umutluydum ama tedirgindim Mbappe’nin olmaması bizim için büyük bir şanstı ve Giroud gibi bir golcü yedekteydi. Maça Fransa tahmin ettiğim gibi hızlı ve önde presle başladı. Biz 4-1-4-1 düzeni ile sahadaydık ve Burak ilerde tek forvet oynuyordu. İlk yarı ne yazık ki Fransa’yı seyrettik,arka arkaya 3 pas yapamadık. Maç bizim sahamızda oynanıyordu ve Mert çok kritik kurtarışlar yapıyordu. İlk yarı bizden kim iyiydi diye sorsalar,sanırım sadece Mert iyiydi. Fransa’da Coman ve Griezmann ile yükleniyordu.

İlk yarı golsüz berabere bitti diye sevindik..

Devre arasında ne yapmalıyız diye düşündüm. Ozan biraz aksıyor gibiydi. Ozan-Emre değişikliği aklıma geldi ama Emre’nin fiziki olarak bu maçta nasıl oynayacağını kestiremedim ama Burak’ı topla buluştaracağına emindim ve biraz daha cesur bir futbol istiyordum. Rakibin beceriksizliğine ve futbol şansına bel bağlamak istemiyordum. İkinci yarı başladı ve ilk yarıya göre biraz daha toparlanmış gözüküyorduk ama bunun sebebi Fransa’nın biraz daha ilerde oynamasıydı.Okay-Hakan değişikliği doğru bir hamleydi çünkü olası serbest vuruşlarda etkili olabilirdi.60. dakikada İrfan Can’ın güzel pasında Hakan’ın Burak’ı kaleciyle karşı karşıya bırakan tek pasından sonra gol diye ayağa kalktık ama Burak kötü bir vuruş yaptı ve topu üstten auta attı.. Fransa’da da 72. dakikada Giroud oyuna girdi ve 76. dakikada kafa vuruşuyla topu ağlarımıza gönderdi ve galiba kaybettik diye düşünmeye başlamıştım.Çünkü o dakikaya kadar rakip kaleye isabetli tek şutumuz yoktu. 81. dakikada rakip yarı sahanın sağ tarafından kazandığımız serbest vuruşta Hakan’ın arka direğe yaptığı ortayı Kaan güzel bir kafa vuruşuyla topu kalecinin kapattığı köşeden ağlara gönderdi ve sesimiz kısılana kadar goolllll diye bağırdık.Bu anlamlı gol askerimize armağan olsun,hepimize moral olsun..

Bu beraberlikle 8 maç sonunda 19 puanla liderliğe yükseldik.Kalan 2 maçımızdan ilki 14 Kasım’da evimizde İzlanda ile oynayacaz,son maçımız ise 17 Kasım’da Andorra ile.. 14 Kasım’da İzlanda’yı yenip işi bitirmeliyiz. Biz çalıştık,biz mücadele ettik,biz hak ettik..