Hayatın soy ismi derim hep futbol için; bu hayatın gerçekleri vardır. Futbol için gerçekleri istatistikler hayat için ise hayaller öter !!!

Topu daha çok ayağımızda tutmamız gol atamadığımız ve doğru üretkenliği yapamadığımız gerçeğini asla değiştirmez. Haftalardır aynı tuzağa düşüyoruz; topu bize veriyor rakiplerimiz ve bekliyorlar. Çizgiye inip doğru ortayı yapamıyor, kalabalık savunmada ortadan gelemiyor, sert ve isabetli şut atamıyoruz.

Çareyi bulması gereken lider ise maç sonunda hep aynı şeyleri söylüyor; tekrar göreve başladığı sürede takım kendisinin kurduğu bir ekip değil diye tozları halı altına süpürdük hep birlikte, dünyanın hiç bir iş dalında bu yoktur.

Göreve başladığın an şartlar nasıl olur ise olsun,oranın her anından sen sorumlusundur. Kimse kusura bakmasın hoca şark uyanıklığını bizim hayallerimiz üzerinden yaptı. Çare bulmak yerine, yeni oyunlar üretmek yerine, basit olanı seçti ve sadece güzel ve renkli tablolar çizdi.

Youtube kanalımızda yaptığımız, Örümcek Ağı programının son iki bölümünde söylediğim sözlerin arkasındayım. Hocada net öz güven kaybı var, bunu nedeni korkuları hayat bazı şanslı kişilere ikinci şansı verir. Bunu yaşıyor hocamız ve geçmişteki korkuları doğru hamleler yapmasını engelliyor.

Bu yenilgi sahadaki oyuncudan çok benim gözümde hocaya yazar, her fikre saygılıyım ellinde kaliteli bir kadro var. Eğer oyuncun yediği çalımdan sonra sahaya yeterli tepkiyi koyamıyor ve bu atak kalemde gol oluyor ise hoca sahaya yeterli tepkiyi koymuyor demektir.

Bizlere camianın büyüklüğünü anlatmasına ve biz şampiyon olacağız demesine gerek yok, bu bizim camiamızın doğasında var. Rakiplerini doğru izlemek saha dizilişi ve maç analizi kendisinden beklediğimiz söylemlerdir.

Deplasman takımı dün sadece rakibimiz değildi, saha içerisinde kontrolü kaybetmiş ve ben neden bu akşam buradayım diyen bir hakem vardı. Hakem eleştirmek kimine göre oyunların en basit yanı ama artık onlarda kendilerini eleştirmesin; penaltıyı bu kadar göz ve teknik alet göremiyor ise bir art niyet vardır.

Mert olayım kontrolü kaybeden maçın hakemi, net görmesi gereken kartları göstermedi oyuncularımıza ama inanın rengi kartların asla abartıldığı gibi kırmızı değildi.

Saha ve hoca kadar kendimize’de eleştiri getireyim sahanın içinde olamadık tribün olarak sahayı ve oyunumuzu etkileyen unsurları bizler baskıya alamadık.

Dün akşamın telafisi elbette olacak köprünün altından daha çok sular akar; diyerek yazıma son veriyorum. Güzel bir hafta sonu olsun sizler ve aileleriniz için saygılarım ile görüşmek üzere !!!!