Bu akşam Şampiyonlar Ligi’nin 5. karşılaşmasında büyük hayallerle Clup Brugge’u misafir ettik. Büyük hayaller derken bir gol ve bir galibiyete bile büyük hayal diyecek hale geldik.

Fatih Terim’in son röportajından sonra bugün sahada bu seneki en iyi Galatasaray’ı gördük diyebiliriz.Taraftarıda arkamıza alaral maça yüksek tempo ile başladık.

Whatsapp Image 2019 11 26 At 23.42.46
Whatsapp Image 2019 11 26 At 23.42.46

Tüm futbolcular dopingli gibi ekstra koşuyordu..

Bugün Ömer Marcelo gibi,Donk Ujfalusi gibi,Lemina Melo gibi oynuyordu.Muslera ise yine bildiğimiz gibiydi. Taraftar yine muhteşemdi. Bugüne dair beni en çok mutlu eden şey ise GALATASARAY RUHU sahadaydı.. Ve maçın hemen başında Adem Büyük ile bu seneki ilk golümüzü attık ve üzerimizdeki stresi attık.Bünye  buna alışkın değil ya tuhaf gelmişti.Galatasaray iyi oynuyordu Hele Ömer’in bir serbest vuruşu var.. Prekazi bile maçı seyrederken aynı benim gibi vurdu demiştir..

İlk yarı 1-0 üstünlüğümüz ile kapandı.İkinci yarı Brugge üstümüze gelecekti.Çünkü maçı Galatasaray kazanırsa son maçlarda Brugge Real Madrid ile oynayacağı için bu maçın sonunda puan olarak Galatasaray’ın üstünde olması gerekiyordu ve ne yazıkki uzatma dakikalarında Diatte ile beraberlik golünü attılar ve bütün stad sessizliğe büründü.

İkinci yarı neyi eksik yaptık diye düşününce topu yere indiremedik,kısa paslarla yön değiştirip Brugge’un presini kırıp onları oyundan düşüremedik ve çok fazla geri çekildik. Bunda hem skoru koruma iç güdüsü vardı, hem fiziksel gücümüz iyi değildi ve Brugge gibi atletik oyunculara sahip değildik. Brugge takımımın yaş ortalaması bize göre 4-5 yaş daha genç ve bu bir yerden sonra farkedilmeye başlıyor. İkinci yarı Brugge’da oyuna giren Ketelaere isimli futbolcu daha18 yaşında ama maşallah Barcelona’daki De Jong gibi.O yaşta ve bu stadda bu atmosferde oyuna giriyor,çok soğukkanlı ve bir o kadar oyun zekası yüksek,buram buram kalite kokuyor.Gelecek yıllarda daha iyi kulüplerde görürüz..

Galatasaray’da bu maç öncesi sakatlıklar ve listeye yazılmayanlarla birlikte toplam 13 tane eksik vardı. Fatih Terim bu şartlarda elindeki futbolculara bakarak en iyi kadroyu sahaya sürdü ve kazanabilirdi. Belki skor olarak kazanamadı ama bence pek çok şey kazandı.

Bu maç ile Avrupa’ya veda ettik diyebiliriz.Şimdi bütün konsantremizi lige verecez.İlk yarının bitimine 5 maç kaldı.Sonra devre arası geliyor.İkinci yarı öncesi Lyundama hariç tüm sakatlarımız iyileşiyor. Linnes ve Emre Akbaba’ya kavuşuyoruz.2-3 tane nokta atışı transfer ile Şampiyonluğun en büyük favorisi biziz. Ayrıca bize 5-6 tane yeni futbolcuya gerek yok. Bu takımı Fatih Terim toparlar,ayağa kaldırır ve yine şampiyon yapar.Daha önce daha zor şartlarda yapmıştı  Yine yapar.. Ben Fatih TERİM’e güveniyorum..