Abdurrahim Albayrak ile menajer Ahmet Bulut önceki gün gittikleri Monaco‘da Radamel Falcao ile yemekte bir araya geldi. Bir İtalyan restoranında gerçekleşen buluşmada yapılacak 3 senelik kontratla ilgili her konuda anlaşma sağlanırken, 33 yaşındaki yıldız futbolcu için geliş programının dahi düzenlendiği belirtildi. Yapılan anlaşmanın ardından dev transferin Monaco’yla ilişiğinin kesilmesine kaldığı ifade edildi.

Fransız kulübü ile pazarlıklar sürerken sarı-kırmızılıların aradaki 5 milyon euroluk farkı düşürmeye çalıştığı vurgulandı. Yapılan görüşmenin ardından Abdurrahim Albayrak’ın Fiorentina maçını izlemek için dün Monaco’dan Floransa’ya geçtiği belirtilirken Radamel Falcao’nun menajeri Jorge Mendes’in Fransız kulübü ile görüşmeleri sürdürdüğü öğrenildi.

Bonuslarla birlikte 5.5 milyon euro alacak

Galatasaray ile Falcao arasında imzalanacak sözleşme 2+1 senelik olacak. Bonuslarla beraber Kolombiyalı forvet yıllık net 5.5 milyon euro kazanacak.

Dünyada böyle görüldü

Radamel Falcao’nun sarı-kırmızılı formaya yaklaşmasının ardından Kolombiya’da yayın yapan İspanya kökenli AS Gazetesi, Galatasaray’ın yeni bir dünya yıldızını kadrosuna kattığını açıkladı.

Daha önce Galatasaray forması giyen önemli futbolculardan ilk 5 yapan AS, Falcao’nun da yeni dönemde fenomen olacağını bildirdi.

Kaleci Mondragon ile başlayan listeyen Franck Ribery, Wesley Sneijder, Arda Turan ve Didier Drogba ile devam etti. Aslan’da sahne sırasının Falcao olduğu belirtildi.

قالب وردپرس