Türkiye Futbol Federasyonu’nun Sağlık Kurulu ile yaptığı toplantı sonucu Süper Lig’in 12 Haziran’da kaldığı yerden devam edilmesine karar verildi.

1. Lig müsabakaları 19 Haziran’da,2. ve 3. Lig müsabakaları ise 18 Temmuz’da başlayacak.

Alınması ve uygulanması düşünülen kurallara gelince ;

Stadyuma giriş çıkışlardan maçların oynanış şekline kadar pek çok şey değişecek.Tedbir kısmına gelince maçtan 2 gün önce takım,teknik ekip ve stad görevlileri Kovid 19 testine girecek. Stadlar maç sabahı profosyonel ekipler tarafından dezenfekte edilecek.Maça çıkış ve devre arasına giriş gibi bölümlerde 2 metrelik mesafeye uyulacak. Maç esnasında sahadaki 22 futbolcu ve 3 hakem dışında herkes yedek oyuncular,4. hakem,teknik ekip ve maçı izleme izni bulunan herkes maske takacak.Stadyum içerisinde yiyecek ve içecek servisi ve satışı yapılmayacak.Sahadaki herkes için ayrı bir su şişesi olacak.Gazeteler bu süreçte futbolculara en fazla 4 metre yaklaşabilecek.

Bunlar yapılması gerekenler..

Peki böyle mi olması gerekiyor ?

Yani futbol maçları bizim olmazsa olmazımızmı ?

Taksimde karı koca yan yana yürürken 1000 lira ceza yiyenler,arabada ön koltukta oturunca ceza yiyenler,yüzbinlerce esnaf dükkanını kapatacak duruma gelmişken,milyonlarca insan gelecek kaygısı yaşarken,sahilde yürüyüş yapmanın bile yasak olduğu bu durumda binlerce insanımızı bu virüs nedeniyle kaybetmişken bu maçların oynanması mecburi bir durum mu ?

Beşiktaş’ta 10,Fenerbahçe’de 3,Kasımpaşa’da 2, Erzurum’da 11,Ankaragücü’nde 1 kişinin bu virüsle alakalı sıkıntılı bir duruma girdiğini düşününce bu maçları oynamak şart mı ? Tüm kulüplerimizin ve hepimizin Allah yardımcısı olsun.Benim şahsi fikrim böyle bir ortamda maçların oynanması durumu daha kötüye götürebilir.Ben şahsen ligin iptalini istiyorum ve iptal kararı sonrası Federasyonun alacağı karara saygı duyacam.

Yemişim kupayı.. Yemişim Şampiyonluğu.. 

İnsan sağlığından daha önemli birşey olamaz..