Murat Ozturk2019
Murat Ozturk2019

Cumartesi akşamı çok önemli bir üç puan kaybı yaşadık.İnanın başkentin kuru soğuğu  içimizi bu kadar dondurmadı.
Hata bir değil satırlara sığmayacak kadar, hakemlerin skoru etkileyen yaptığı önemli hatalar maç sonu değerlendirmesine kadar gözümüze batmadı.

Sahada sorumluluk almayan oyuncularımız ve onları bu kritik maç takvimine hazırlamayan teknik adam…!

Kaybettiğimiz puanlara mı kahır olalım yoksa verilen onca sözlere mi? Anlatılanla saha arasında dünyalar kadar fark olduğunu görünce anlıyorsunuz!

Saha içinde rakiplerin kurduğu oyun tuzaklarını çözmeli ve rakibinin sıralamadaki yeri nasıl olursa olsun teknik adam çalışmalı, konuşma sanatı değil işi gözlem ve zeka içeren, milyonları etkileyen üzen yada sevindiren kocaman bir sorumluluk ve arkasındaki büyük destek bunu hak ediyor.

Benim fikrim Beşiktaş maçı sonrası olan gereksiz konuşması Hocayı yaktı…

Sahaya döneyim orta alanda Gustavo’yu kilitleyen ev sahibi, devşirme savunmamızın pozisyon alma hatalarından yararlanarak, savunma arkasına atılan derin paslar ile gollerini ve pozisyonlarını buldu.

Bu oyun tuzağını rakip teknik adam maç öncesi anlattı ve uyguladı. Sorumluluk almayan oyuncularımız buna karşılık veremezken yanlış değişiklikler ve saha içi taktik anlayışı oyunu çıkmaza soktu.

Kaleye şut attığımız pozisyonlarda oyuncularımız oldukça güçsüz bir görüntü çizdi…!

Önemli bir üç puan kaybı böylece kaçınılmaz oldu. Üç puanlı sistemde mevcut puan farkı çok derin değil belki ama oyun hiç umut vermiyor.

Kaybettiğimiz 28. puan, hakem hataları kadar oyunumuzu ve puan verdiğimiz maçları kesinlikle sorgulamalıyız.
Maç sonu istifa sinyali vererek olmaz Hocam! Hatalarınızı peş peşe bir düşünün ve milyonların kafasından geçen soruyu tahmin edin.

Burada olmamanız dünyanın sonu değil, her zaman aynı başarılar yakalanmaz, mesleğine saygılı insanlar doğru kararı doğru yerde beklemeden verir.

Önemi çok yüksek büyük bir maç Pazar akşamı bizleri bekliyor, saha sonucu takımımızın bir kaç sezonluk geleceğini etkiler.

                                       PAZAR OLA HAYROLA !!!