Hepimiz zor günler geçiriyoruz.İşin kötüsü durumun ne kadar ciddi olduğunu anlamayanlar var.Ülkemiz virüs salgını ile büyük bir savaş veriyor

Virüs 3 saat havada asılı kalabiliyor.. 

Yani virüslü birisi hapşurmuş veya öksürmüşse bizde oradan geçerken o havayı solursak geçmiş olsun.Ülkemizde virüslü sayısı giderek çoğalıyor. Ben ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ve geniş kapsamlı bir karantina bekliyordum ama olmadı.

Herkes kendi OHAL’ini uygulamalı..

Mecburi olmadıkça dışarı çıkmamak lazım.Eğer çıkmak zorundaysak ağız maskesi ve eldiven önemli.Temas ettiğimiz yerler çok önemli. Apartman kolları,ışık düğmeleri,market kapıları, toplu taşımalardaki tuttuğumuz yerler ve daha pek çok yer.Dışardan evimize döndüğümüzde üstümüzdeki herşeyi kirliye atmalıyız.Bedensel temizliğimize önem vermeliyiz.Artık.uykumuza ve gıdamıza daha çok dikkat etmeliyiz.Çünkü bağışıklık sistemimizin güçlü olması lazım.

Ülke tarihimimizin en büyük krizi bizi bekliyor..

Hal böyle olunca gıda sektörü ve kolonya satışları tavan yaptı.Ama esnaf zor durumda.Cirolar yarıdan fazla düştü.Esnaf rahatsız,işçi rahatsız,evde bekleyenlerimiz karamsar bir bekleyiş içinde.Ne yazıkki böyle gidersek kimsenin dayanma gücü kalmayacak.Esnaf para kazanamazsa çalışan personelin maaşlarını nasıl verecek ? Bu durumda gelecek pek parlak gözükmüyor.Bu biraz karamsar ama bi o kadar da gerçekçi tablodan kurtulmak için tek yapmamız gereken virüsten uzak durmak ve yayılmasını engellemek.O yüzden ne yapıyoruz ?

EVİNDE KAL.. TEMİZ KAL..