Kevin Durant’in geleceği ne olacak?

by Eurohoops Team / info@eurohoops.net

Final serisinin 5. maçına kadar NBA’de cevabı en merakla beklenen sorulardan biri Kevin Durant’in geleceğiydi…

Bu isterse serbest kalabilecek olan süper yıldızın hangi takımla yoluna devam edeceği ligdeki bütün dengeleri değiştirebilirdi. Fakat 5. maçta Durant çok talihsiz bir sakatlık yaşadı ve aşil tendonunundan sakatlandı.

Henüz süper yıldızın ne zaman döneceği açıklanmadı ama en iyi ihtimalle bile 9 aydan önce dönmesi herkes için sürpriz olur. Hal böyle olunca da yaza dair dengeler değişti. Şimdi hangi takımın ona gideceği büyük bir soru işareti. Hatta bazı kaynaklar Durant’in opsiyonunu kullanmayarak serbest kalmayabileceğini de iddia etti.

ESPN’in ünlü gazetecisi Adrian Wojnarowski’ye göre ise bu söz konusu değil. Hatta Durant’in Warriors‘ta kalma ihtimali bile düşük.

Wojnarowki, “Durant’in karar vermek için hala 29 Haziran’a kadar zamanı var. Bence Golden State‘de kalmaya en son çare olarak bakıyor. Eğer uzun vadeli bir kontrat bulamazsa bunu yapacaktır. Çünkü opsiyonunu kullanmasa bile ona kısa vadeli (2 yıl), yıllık 38 milyon dolar öneren takımlar çıkacaktır. Yine de piyasada Kevin Durant’e daha uzun vadeli kontrat verecek takımların olacağını düşünüyorum” dedi.

Bakalım Durant’in geleceği nasıl şekillenecek?

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

Bu Haber Alıntıdır. Kaynak

قالب وردپرس