NBA yıldızlarıyla takımlarının arasındaki en büyük sorunların sebebi genelde sakatlıklar olur. Ama Golden State Warriors’la Kevin Durant’in arasına kopmuş bir Aşil tendonu bile giremedi.

by Eurohoops Team / info@eurohoops.net

Kevin Durant’in 2019 NBA Finali’nin beşinci maçında yaşadığı sakatlık sonrası Golden State Warriors‘lı yıldızın sahalara dönmesine rağmen tam anlamıyla sağlıklı olmadığı iddia ediliyor.

Yahoo Sports‘dan Chris Haynes’in haberine göre Durant sağlık açısından %100’üne yakın bile değildi.

Fakat dönüş tarihini öne çekmek için cansiparane şekilde mücadele edip çalıştı ve Golden State‘e üçüncü şampiyonluk mücadelesinde katkı yapmak için parkeye döndü.

Warriors Koçu Steve Kerr de aslında sakatlıklar konusunda tedbirli tavrıyla bilinen ekibin Durant’e belli bir sınır ya da görev vermektense kendisinin isteklerine ve hislerine bağlı olarak oynayacağı süreye karar vereceklerini dönüşü öncesi söylemişti.

Ne yazık ki Durant sakatlık dönüşünde harika hissedip ve oynamasına karşın 3-3 üçlükle 12 dakikada 11 sayı üretmesi sonrası Aşil tendonundan sakatlandı.

Vahim sakatlığa karşın Durant ve Warriors organizasyonu arasında da herhangi bir sorun bulunmuyor.

Durant’e en yakın gazetecilerden ESPN yorumcusu ve eski basketbolcu Jay Williams konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Kevin’ın kampıyla Warriors organizasyonu arasındaki ilişki tamamen olumlu. O tarafta kesinlikle hiç kötü niyet ya da kötü hisler yok.”

Sakatlığı sonrası Durant’le beraber beşinci maçın sonunu izleyen Williams’ın verdiği bilgiden anlaşılan şu: Durant, Warriors için sakatlanmayı göze alarak parkeye çıkmayı göze almış.

Dolayısıyla takımın onu oynatma kararına, muhtemelen gelecek sezonu kapatmasına karşın, bir itirazı ya da öfkesi yok.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

NBA gündemindeki son gelişmeler için tıklayın!

Bu Haber Alıntıdır. Kaynak

قالب وردپرس