Avrupa basketbolunun en büyük genç yeteneklerinden ikisini bir araya getiren Dallas Mavericks’in bir sonraki hedefi yine bir Avrupalı!

by Eurohoops Team / info@eurohoops.net

Geçtiğimiz günlerde şok bir takasa imza atarak Kristaps Porzingis’i kadrosuna katan Dallas Mavericks, şimdiden bu yazki hamlelerine çalışmaya başladı.

Luka Doncic’in yanına Porzingis’i de ekleyerek etkileyici bir çekirdek kuran Mavericks, şimdi bu yetenekli oyuncuların yanını doğru şekilde doldurmaya çalışacak. Gelen haberlere göre Mavericks yönetimi şimdiden bu yaz serbest oyuncu pazarındaki en büyük hedefini belirledi bile.

Dallas Morning News’ten Brad Townsend’in haberine göre Mavericks, yaz döneminde bu sezon All-Star seçilen bir Avrupalı’yı gündemine aldı. Habere göre Teksas ekibi, bu sezon Orlando Magic‘te oldukça başarılı bir performans gösteren Nikola Vucevic’i kadrosuna katmaya çalışacak. Karadağlı oyuncuyu listesinin tepesine yaza Mavericks yönetiminin bu transferde önemli bir de avantajı var. Takımın harika çocuğu Luka Doncic’in menajeri Bill Duffy, aynı zamanda Nikola Vucevic’in de menajerliğini yapıyor. Yıldız oyuncu sezon sonunda sınırsız serbest olacak.

Vucevic bu sezon şu ana kadar çıktığı 51 maçta 20.6 sayı, 12 ribaunt, 3.8 asist ve 1.1 blok ortalamaları yakaladı.

Bu Haber Alıntıdır. Kaynak

قالب وردپرس