Süper ligin 13. haftasında karışık gündemler ile dolu bir hafta sonrası ülkemizin güzel incilerinden İzmir’de sahaya çıktık.

Bornova’da ilk 45 dakika eşitlik ile biterken oldukça fazla karşılıklı pozisyon izledik.
Oyunun hemen ilk bölümünde iki net fırsattan yararlanamayan takımımız duran top sonrası doğru uzaklaştıramadığı topu filelerinde gördü.

Yediğimiz gol sonrası oyunu ev sahibinin yarı sahasına yıktık, oyun oldukça geniş alanlarda oynandı. Göze batan en önemli eksi yönümüz çıkarken yaptığımız top kayıpları oldu.

Savunmada tüm açıkları kapayan; Serdar Aziz ilk yarının takım adına attığı golden bağımsız oyun lideriydi. Takım kontra ataklarda oldukça etkili olurken oyun kurmakta net şekilde zorlandı.

İkinci yarı karşılıklı ataklar izledik; oyunun sonunu nasıl anlatırsın deseniz, aksiyon bol pozisyon ve hakemlerin standart olmayan kararları derim.
Maçta olanları hiç bir oyuncu kariyerleri boyunca yaşamamıştır, daha önemli yerlere gelecek bir ligi bu şekilde bitiriyorlar.

Bunlar cepte olsun diyelim; takımı maç sonunda nasıl değerlendirirsin derseniz cevabı yazayım bu kadar ciddi iyi bir kadro ve oyun düzenimiz belli değil.
Deplasman maçı kazanmak istiyor isen çok iyi bir oyun düzenin olmalı, bu kaçınılmaz bir gerçek. Topa 90 dakika boyunca net hakim olan taraf olmalısınız, biz bunu oyunun ilk yarısında yapabildik.

Hakem hataları kadar önemli bir kural takımın doğru oynamasıdır, üzgünüm bunu yapamıyoruz.
Hakemin bu haftaki kararları doğru; ben sadece standart olmayan kararlara isyan ediyorum ama benim gibi sahada isyan eden bir takım bekliyorum.

Sahada takım isyan edemiyor; bu puan kayıpları hocaya yazar kusura bakmayın lütfen bunca gol kaçıyor ve bir o kadar pozisyon veriyoruz. Üstüne oyuncumuz ben bittim diye isyan ediyor.
Fizik güç böylesi önemli deplasmanların kilit noktası ve böylesi zorlu bir seriye başlıyor isen  sert basmalısın yeşil zemine kendinden emin inanın skor kendinden gelir.

Kötü oynayan oyuncunun kariyeri nasıl olur ise olsun bu kadar sabır gösterilmez misal üzgünüm buda teknik adamımızın standart olan yönü olmalı.

Bu gecenin bir başka dikkatten kaçmaması gereken yönü yanlış oyuncu tercihleri haftalardır kötü olan Zanka yine yaptığı hatalara karşın sahada bu bireysel hatayı yanında getiriyor.
Oyun içinde çıkarıldı fakat onun ile başlanmamalı artık; sakatlıktan dönen adam daha ekonomik kullanılmalı bunu yapamadık.

Tamam açık net sorgusuz bizi bitiriyorlar ama bizim takım ve teknik heyette doğruyu yapmıyor!!!

Son cümlelerim tüm futbol paydaşlarına taraflı yada tarafsız olun ama şunu unutmayın; ülkemizde hakemlik aile içinde imparatorluklar gibi nesillere geçmeye devam ettikçe bizim ligimizin kalitesi asla ve kata olmayacaktır.
Adalet olmadıkça doğru futbol olmayacak ve bu devran bu şekilde sürüp gidecek, şimdi anlıyorsunuzdur umarım; 3 Temmuz’un Türk futboluna ve takımımıza kurulmuş kocaman bir kumpas olduğunu!!!