Murat Ozturk2019
Murat Ozturk2019

İkinci yarının ilk doksan dakikası için, Güney Doğu Anadolu bölgesinde Antep deplasmanında sahaya çıktık.
Gün içinde oldukça güçlü skorlu ve hareketli mücadeleler izleyince çok daha hareketli ve pozisyonlu bir oyun beklentim olmadı değil, pek çok futbol sevdalısı sanırım aynı beklenti içinde maçı takip etmek için ekranlarının başına koşmuştur.

Beklentileri karşılayamayan bir ilk yarı izledik, tek düze bir oyun olarak yorumlaya biliriz
bu oyununu, savunma arkasına kaptan tarafında atılan uzun toplar dışında bir üretkenlik girişimi olmadı.
Ozan Tufan bu uzun topları ceza sahasına servis etmek için bir köprü görevi yaptı. Kalabalık ev sahibi savunması bu topların pozisyon olmasını engellerken, ev sahibi takım hücum hattı savunmamıza sadece gölge baskılar yaptı.

Koca ilk yarıda kaptanın Dirarı ceza sahasına soktuğu pozisyon, Vedat’ın ilk yarının sonunda ev sahibi kaleci ile karşı karşıya kalışı ve otuz beşinci dakikadaki harika hücum organizasyonumuz dışında, ev sahibinin maçın başında yakaladığı bir kanat organizasyonunu izledik.

Burada en önemli eleştirim teknik ekibe olacaktır, kulübede kendi pozisyonunda oynayan oyuncular dururken sol hücum hattı neden Tolga Ciğerciye teslim edildi.
Cevap basit ev sahibi takımın hızlı hücumlarına önlem almak, ama bu doğru olan taraf değil, tribündeki yürek hakkını veren korkusuz bir ekip istiyor.

İstatistik olarak olan üstü bir ilk bölüm vardı hesaplamalarda ama bu istediğimiz ve beklediğimiz oyun değil. Topa hakimdik, çabuk geri aldık ama üretken bir görüntü yoktu.
Kanat oyuncularımız burada artı yönde işlemeyince temaslı ve ser ilk yarı sonucu doğal olarak golsüz oldu.

İkinci yarıda Rodrigiues’in oyuna girişi merkezin Emre ve Gustavo’ya bırakılışı Antep’in istediği alanları bulmasına yol açtı. Takımımız kanatlardan geniş alanda hücum şansı buldu. Rodrigiues oldukça çabuk ama acemice hareketler yapınca bu benim fikrimdir, maçı koparacak olan takımımız ev sahibi ekibe oldukça net pozisyonlar verdi.

Oyunun çok önemli dakikaları’da kaptan oyundan düştü, buda verilen pozisyonların önemli nedenleri içerisinde gösterile bilir. İyi olmadığımız bir maçı kazandık buda hedefe giden bir takım için önemli, önümüzdeki iki kritik yani şampiyonluk yolu adına kırılma noktası olan maçlar öncesi içimizi aydınlatacak bir oyun izlemedik. Ama takımın yardımlaşması ve oyuna tutunma isteği önemli bir noktadır.

Mücadelenin hakemi kendini yormayacak bir maçı geride bıraktı, ev sahibinin vardan iptal edilen gol kararı son derece doğrudur. Ozan Tufan arkadan net darbe alıyor ve pozisyon burada bitmişken tekrar oluşuyor.

Kalecimiz net şekilde daha iyi çalışmış ikinci golde oyunu hızla rakip alana doğru başlattı, daha çok çalışması gereken yönleri var ama daha iyi bir çalıştırıcısı olduğu belli oluyor.

                                       ATTIRDI ATTI VE ATILDI
Gecenin olayı Vedat şüphesiz çok konuşuldu ve devamı gelecektir. Peki olayı daha değişik yorumlayayım, attıran atan ve oyunun tüm doğrularını yapan bir oyuncunun puan durumu bu kadar yakın iken çok önemli iki maç için rakip olarak sahada olmasını ister misiniz?
Profesyonel bir yapıda bunun cevabı tek nefeste hayır bunu kimse inkar edemez.
İşte bunu düşünen her kişi bu hareketi eleştirir ancak böyle bir kural var ve ben bunu kullanıyor isem bunun sonunda konuşmak yanlıştır.

Kendine isterken ve yaparken iyi olan karşı tarafın aklı ile püskürtülüyor ise susmayı bileceksin. Biraz uzun bir yazı oldu hem futbolu hemde takımı çok özlemiştim.
Yazıyı bitirirken deplasmanda olan büyük taraftarımıza değinmez isem hata yaparım. Bir bütün olmanın sahaya nefes olmanın tam karşılığını yaşattılar. Her birinin nefesine emeklerine sağlık, bu bana bu yazı için ilham oldu ve başlığı; BİRLİKTELİK yaptım.
Başarıya giden yolun sonu budur gelmeyen şampiyonluklarda olanları bir düşünün ve renktaşların koluna içerideki yada dışarıdaki maçlarda öyle girin ve başlama vuruşunda omuz omuza olun sevgi ve saygılarım ile umarım keyif ile okumuşsunuzdur…