Murat Ozturk2019
Murat Ozturk2019

Ayder yaylası sadece ülkemizin değil, dünyanın en güzel yeridir. Böyle güzel bir coğrafya her ülkeye nasip olmaz.
Güzel anılara sahip değiliz Karadeniz bölgesinde, ama bu güzel yöreden bahsetmek istedim yazıma başlarken, aldığımız üç puanı Ayder yaylasının rüzgarına benzetmek güzel olur diye düşündüm.

Oldukça stresli bir maç bizi bekliyordu, sezonun ilk yarısının perdesi kapanırken oyun nasıl olur ise olsun şifre mutlak üç puandı…

Mücadele olarak her iki takımda sahada ellinden geleni yaptı. Fakat oyun beklenen seviyenin üzerine çıkamadı. Takımımız top ile daha çok oynasa’da üretken bir oyun ortaya koyamadı, takım birlikteliği ve saha içi çalışkanlıkları gözden kaçmadı.

Ev sahibi takım orta alanı oldukça iyi kapattı, bu dakikalarda kanatları yeterince iyi kullanamadık. Eksik ve yavaş savunma hattımızın arkasına atılan topları kovalayan ev sahibi hücum alanında yeterli sayıda olamayınca bu plandan yaralanamadı.

Kanat oyununu yeterince doğru oynayamayınca; Vedat sık sık orta alana geldi. Burada duvar oluşu,önemli bir artı gibi dursada rakibimize istediğini verdik.
İkinci golümüzde ise buralarda oluşu ve mücadelesi rakibin dikkatini çekişi gollün güzelliği kadar önemli bir katkı oldu.

Ev sahibi takım hocası bunu kabul etmese bile takımı oldukça sert bir oyun oynadı. Ciddi sakatlıklara sebebiyet verecek müdahaleler ve net penaltı pozisyonunda hakem yanlış kararlar verirken diğer unsurlarda kendisine yardımcı olmadı.

Önümüzdeki günler için almamız gereken üç puanı kazandık, oyun yetersizliği cepte önemli bir öz eleştiri yapayım. Bu oyun tarzı asla ikinci yarıda bize katkı sağlamaz kaybettiğimiz çok değerli yirmi puan ile devreye başlayacağız.

Takviyelerimiz olacaktır ve görüşmeler mutlak mevcuttur, ancak bulunduğumuz ortamı artıya çevirecek kadar,gelecek günlerinde doğru düşünülerek kadro mühendisliğinin yapılması gerekli.

Zirve mücadelesi vereceğimiz rakip ekipler hatalar yapacaklar ve biz hata bandımızı fazlası ile doldurduk. Sivas belki bulunduğu yeri hedeflemiyordu ancak önemli bir hava var hem şehirde hem takımda; aynı şekilde Başakşehir bir hava yakaladı ve kabul etmemiz gerekir iyi bir kadro yapıları var.

Trabzon şimdilik hata yapmaya en müsait takım olarak görünse’de, önemli oyuncuları var.
Arkamızdan gelen Beşiktaş kanımca yeterli kadroya sahip değil ama dönem dönem başarılı oyunları var. Diğer İstanbul temsilcisi Galatasaray ciddi sorunlar ile mücadele edecek olsa bile hep bir çıkış noktası buluyor.

Yani zor bir yıl ve ikinci yarı bizi bekliyor şifre açık birlik ve beraberlik eleştiri olacak bu normal ama bu birlikteliğe asla gölge düşürmemeli diyerek en önemlisini yapıyorum.

Hocamız belli bir tecrübeye sahip ama kulaklarını tıkayıp önüne bakacak çok değerli bir destek ile bulunduğu koltukta oturuyor ve bunun hakkını henüz yeterince veremedi. Bir başka eleştirim genç ve yetenekli eldivenimiz Altay için; yan toplar ve maç konsantrasyonu için daha çok çalışmalısın eğer sorun çalıştırıcın ise çok değerli bir abi Volkan Demirel hep senin yanında olacak bizler gibi unutma…

Yeni yıl hepimize mutluluk ve huzur getirsin saygı ve sevgilerim ile hep mutlu kalın gönlünüzdeki Fener günlerinizi aydınlatsın!!!!