Murat Ozturk2019
Murat Ozturk2019

Süper ligin 21. haftasında evimizde soğuk ve karlı bir hafta sonunda sahaya çıktık.

Kar yağışı şehrimizde kendini maç günü oldukça fazla hissettirdi. Kar temizliktir mikropları kırar,  3 Temmuz 2011 Pazar sabahından bu yana bir kez dahi tersini düşünmeden, verdiğimiz ter temiz mücadele mahkeme kararı ile onandı.
Yani bir nebze futbolumuzdaki mikroplar temizlenme aşamasına geldi, haksız yere çaldıkları yılların hesap zamanı artık.

Öyle derin ve düşmanca bir kin ile üzerimize geldiler, her bir yaşadığımız saniyeyi asla unutmayacağız.
Şehir takımlarını kullanarak insanları ülkemizin en önemli sivil savunma örgütüne karşı düşman ettiler.

Temiz futbol diye haykırırken ülkenin futbol ekonomisini tırmandırmak üzere olan değerli başkanımızı ve yöneticilerimizi parmaklıklar arkasında bırakarak yanlışları ile futbolumuzu ekonomik açıdan bitirdiler.
Avrupa’nın önde gelen takımlarının ekonomisi ile yarışacak ve tüm ülke futbolumuza ışık olacak değere bu yaptıkları yetmezmiş gibi, kurşun sıkarak kinlerini tüm dünyaya gösterdiler.

3 Temmuz bitimi derseniz buna asla inanmam, çünkü öyle bir mikroba esir düştü futbolumuz bunun ilacını bulmak hayli zaman alacak.

Su uyur düşman uyumaz mantığı ile hesap sorma zamanı artık, dikkatli olarak ve tek bir vücut olarak yapacağız bütün bunları bizleri bölerek yönetmek istediler, karşılarına tek vücut olarak sadece takımımız adına değil futbolumuz adına çıkacağız.

Artık güçlü bir aile olduğumuzu dosta düşmana gösterme zamanıdır, diyerek yeşil zemine futbolun oynanması gereken tek yere geçiyorum.

Oyunun ilk yarısı 1-0 deplasman takımının üstünlüğü ile son buldu. Karşılaşma beklediğimiz gibi tempolu başlamadı, bunda rakibin takımımızı iyi çalıştığının önemli göstergesi, oyun alanlarını kalabalık ve doğru kapattılar, rakip yarı alanda pas yapma şansımız azalınca üretemedik.

Hücum alanında sol kanadı sık kullandık, sağ kanatta Tolga; sol bek mevkinde bölgesinde oynamayan Dirar üreteme konumuzda önemli eksi oldu.

İkinci yarını başında yapılan değişiklik daha çok top ile oynamamızı sağlasa bile daha sonra sahaya çok geç müdahale edilince sahadan bir puan ile ayrıldık.

Hücum oyuncumuz  Vedat deplasman ekibinin fizikli savunmacılarının arasında kayboldu, burada oyun içinde yanlış kararlar veren Rodrigez daha erken oyundan alınmalı ve yerine kupa maçlarında performansını yükselten Mevlüt  alınmalıydı.

Tempo yükseldiği anlarda pas hatalarımız notların arasına alınmalı, rakibimiz bu hatalar sonunda çok ciddi alanlar buldu.
Jailson savunmada çok öz verili bir sezon geçirse bile artık bu bölgenin oyuncuları hazır tutulmalı pek çok kez yazdığım gibi her oyunun hikayesi farklıdır.

Bu akşam beklerimizi akıllıca kilitleyen rakip takım hocası karşısında oyun esnasında ikinci bir oyun planımız olmalıydı.

Evet gelelim yazının sonuna bu satırlara kaçıncı kez hakem hatalarını yazacağım inanın bilmiyorum.
Artık yeter diye bir çığlık patlatmak istiyorum gök yüzüne doğru, nedeni sahadakilerin adaleti yok ise yukarıda YARADANIN bir adaleti var.

Yazı başlığım ve yazının girişi sanırım yaşadığımız her şeyi çok net anlatıyordur. Bundan sonra oyuncularımız daha çok çalışmalı geçen hafta; Trabzon başkanının dediği gibi oyunu yönetenleri yargılamamak için önce onları yenmeliyiz.

Futbolun içinde kalırsak çok etkili bir oyun oynamadık, ama gerçekten artı yazıklar olsun bu son sözüm olacak umarım artık bu camianın üzerinde oynadığınız oyunlar son bulur.